Ճարտար քաղաքի Ս. Վարդան եկեղեցու «Գեղարդ» կիրակնօրյա դպրոց
«Գեղարդ» անունը կրող կիրակնօրյա դպրոցը գործում է Ճարտար քաղաքում։ Այն մեկնարկել է իր գործունեությունը է 2022թ.-ի փետրվարից՝ Ճարտարի Սուրբ Վարդան եկեղեցու հովանու ներքո։ Այս կիրակնօրյա դպրոց են հաճախում շուրջ 36 երեխաներ։ Երեխաները շատ մեծ ուրախությամբ են հաճախում կիրակնօրյա դպրոցը, իսկ ուսուցանող անձնակազմն էլ մեծ ուրախությամբ դիմավորում է ու շատ հաճելի ժամանակ անցկացնում նրանց հետ։ Ըստ ուսուցչական անձնակազմի՝ հաճելի է տեսնել երեխաների ուրախությունը և ժպիտը, և նրանք հույս են տածում, որ կիրակնօրյա դպրոցը կգործի դեռ շատ երկար, և նրանք կկարողանան մի փոքր լույսի շող տալ երեխաներին։
«Աստված մեզ օգնական։ Շատ շնորհակալ ենք այս ծրագրի հիմնադիրներին մեզ նման հնարավորություն ընձեռելու համար»,- շեշտում են կիրակնօրյա դպրոցի դասավանդողները:

Sunday School "Lance" of the church of St. Vardan in Chartar
The Sunday school named "Lance" operates in the city of Chartar. It began its activities in February 2022 under the auspices of the church of St. Vardan in the city of Chartar. About 36 children attend this Sunday school. Children attend Sunday school with great joy, and the teaching staff welcomes them with joy and spends a very pleasant time with them. According to the teaching staff, it is nice to see the joy and smiles of the children, and they hope that the Sunday school will last a long time, and they will be able to give the children a little ray of light.
May God help us. We are very grateful to the founders of this program for giving us such an opportunity,emphasize the Sunday school teachers.