Ճարտար քաղաքի Ս. Վարդան եկեղեցու «Գեղարդ» կիրակնօրյա դպրոց
«Գեղարդ» անունը կրող կիրակնօրյա դպրոցը գործում է Ճարտար քաղաքում։ Այն մեկնարկել է իր գործունեությունը է 2022թ.-ի փետրվարից՝ Ճարտարի Սուրբ Վարդան եկեղեցու հովանու ներքո։ Այս կիրակնօրյա դպրոց են հաճախում շուրջ 36 երեխաներ։ Երեխաները շատ մեծ ուրախությամբ են հաճախում կիրակնօրյա դպրոցը, իսկ ուսուցանող անձնակազմն էլ մեծ ուրախությամբ դիմավորում է ու շատ հաճելի ժամանակ անցկացնում նրանց հետ։ Ըստ ուսուցչական անձնակազմի՝ հաճելի է տեսնել երեխաների ուրախությունը և ժպիտը, և նրանք հույս են տածում, որ կիրակնօրյա դպրոցը կգործի դեռ շատ երկար, և նրանք կկարողանան մի փոքր լույսի շող տալ երեխաներին։
«Աստված մեզ օգնական։ Շատ շնորհակալ ենք այս ծրագրի հիմնադիրներին մեզ նման հնարավորություն ընձեռելու համար»,- շեշտում են կիրակնօրյա դպրոցի դասավանդողները:

Воскресная школа "Копьё " церкви Св. Вардана города Чартара
Воскресная школа носившая имя «Копьё» действует в городе Чартар. Он начал свою деятельность в феврале 2022 года под покровом церкви Святого Вардана города Чартара. В эту воскресную школу посещают около 36 детей. Дети с большой радостью посещают воскресную школу, а педагогический коллектив встречает их с отрадой и проводит с ними очень приятное время. По словам педагогического состава, приятно видеть радость и улыбки детей, и они надеются, что воскресная школа будет действовать долго, и они смогут подарить детям маленький лучик света.
"Да поможет нам Бог. Мы очень благодарны основателям этой программы за предоставленную нам такую возможность», — подчеркивают педагоги воскресной школы.