Ինքնության դասեր Տեր Մեսրոպ քահանա Մկրտչյանի հետ
Ասկերան քաղաքի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցու հոգևոր հովիվ արժանապատիվ Տեր Մեսրոպ քահանա Մկրտչյանը Խնապատ գյուղում անց է կացնում հանդիպումներ, որոնց շնորհիվ տեղի հավատացյալները հնարավորություն են ունենում իրենց հուզող հարցերը բարձրաձայնել և վեր հանել պատասխաններ՝ առողջ քննարկումներ ունենալով տարիների փորձ ունեցող հոգևոր հոր հետ:
Հանդիպումների ձևաչափը մատչելի է և արդյունավետ հանրության համար: Դրանց կարող են մասնակցել մեծ և փոքր, կանայք և տղամարդիկ:
Համաձայն մասնակիցների մեկնաբանության` Տեր Հայրը անպատասխան չի թողնում ոչ մի հարց. ուշադիր ունկնդրում և խորքային լուծում է առաջարկում ցանկացած խնդրի վերաբերյալ:

Identity Lessons with Father Mesrop Mkrtchyan
The spiritual pastor of the Church of the Holy Mother of God in Askeran, Reverend Father Mesrop Mkrtchyan, holds meetings in the village of Khnapat, thanks to which local believers have the opportunity to ask questions that concern them and find answers, having conversations with a clergyman with many years of experience.
The format of the meeting is accessible and effective for the public. Young and old, women and men can participate in them.
According to the feedback of the participants, Father Mesrop does not leave a single question unanswered - he will listen carefully and offer a radical solution to any problem.