Ամենասպասված տոնը Արցախի թեմում
Այսօր` հունվարի 6-ին, Արցախի թեմի գործող եկեղեցիններում մատուցվեց Սուրբ Ծննդյան Պատարագ և կատարվեց Ջրօրհնեք:
Թեմակալ առաջնորդի ձեռամբ Ստեփանակերտի Ս. Աստվածածին առաջնորդանիստ եկեղեցում մատուցվեց տոնական Սուրբ Պատարագ: Եկեղեցին բազմամարդ էր: Պատարագին ներկա էին Արցախի Հանրապետության պետական այրեր, զինվորականներ և հարյուրավոր մեր քույրեր ու եղբայրներ: Հընթացս արարողության Վրթանես Սրբազանն իր շնորհավորական ուղերձը հնչեցրեց քրիստոնեական մեծագույն տոնի առթիվ:
Հավարտ պատարագի կատարվեց ջրօրհնյաց կարգ և օրհնված ջուրը բաժանվեց հավատավոր ժողովրդին: Եկեղեցու տարվա խաչքավորը դարձավ Արցախի Հանրապետության քաղաքաշինության նախարար Արամ Սարգսյանը:

Самый долгожданный праздник в Арцахской епархии
Сегодня, 6 января, в действующих церквях Арцахской епархии была отслужена Рождественская литургия и был совершен обряд омовения.
Рукой главы епархии в церкви Св. Богородицы Степанакерта была отслужена праздничная Святая Литургия. В церкви было многолюдно. На Литургии присутствовали государственные деятели Республики Арцах, военнослужащие и сотни наших братьев и сестер. В ходе церемонии епископ Вртанес выступил с поздравлением по случаю величайшего христианского праздника.
По окончании Литургии был совершен обряд омовения, и верующим была роздана освященная вода. Крестный церкви этого года стал министр градостроительства Республики Арцах Арам Саргсян.