Թեմակալ առաջնորդն այցելեց Մասյացոտնի թեմ
Հունիսի 26-27-ը Արցախի թեմի առաջնորդ գերաշնորհ Տեր Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանն այցելեց Մասյացոտնի թեմ` արցախահայության հետ հանդիպելու նպատակով:
Թեմակալ առաջնորդը տեղի հոգևորականների ուղեկցությամբ այցելեց գյուղ Արարատ, Վեդի, Արտաշատ և Մասիս քաղաքներ: Վրթանես Սրբազանն իր հայրական օրհնությունը փոխանցեց ներկաներին, ներկայացրեց հանդիպումների նպատակն ու հետագա անելիքները:
Հանդիպմանը ելույթ ունեցան նաև Արցախի թեմի թեմական խորհրդի ատենապետ տիար Լեռնիկ Հովհաննիսյանն ու Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի սոցիալական ծառայության գրասենյակի փոխտնօրեն տիկին Ազատուհի Սիմոնյանը:

The Diocesan Leader Visits the Diocese of Masyatsotn
On June 26-27, His Grace Bishop Vertanes Abrahamyan, Primate of the Diocese of Artsakh, visited the Diocese of Masyatsotn to meet with the Armenians from Artsakh.
Accompanied by local clergy, Bishop Vertanes visited the villages of Ararat and Vedi, as well as the towns of Artashat and Masis. He conveyed his paternal blessings to those present, outlined the purpose of his visits, and discussed plans for future actions.
Speeches were also delivered by Mr. Lernik Hovhannisyan, Chairman of the Diocesan Council of Artsakh, and Mrs. Azatui Simonyan, Deputy Director of the Social Services Office of the Mother See of Holy Etchmiadzin.