Նոր շունչ ՔԴՔ կենտրոնի գործունեությանը
Արցախի թեմում նոր շնչով իր գործունեությունն է վերսկսել Քրիստոնեական դաստիարակության և քարոզչության կենտրոնը։ Այն հանդես է գալիս տարատեսակ ու բազմաթիվ միջոցառումներով՝ նպատակ ունենալով հայ քրիստոնյային ավելի մոտեցնել Աստծուն։ Ծրագրերի շրջանակներում հիմնականում ուշադրության կենտրոնում են պահվում երեխաներն ու երիտասարդները՝ հոգևոր սնունդ մատակարարելով նրանց։
Կիրակնօրյա դպրոցների բացումը, երիտասարդաց միության գործունեության վերսկսումը լայն հնարավորություններ են ստեղծում Աստծո խոսքը տարածելու և մեր հավատքը ամուր պահելու համար։
Երիտարդաց միության հանդիպումների ժամանակ քննարկվում են տարբեր հոգևոր և ճանաչողական թեմաներ։ Եկեղեցական օրացույցի հետ զուգահեռներ անցկացնելով՝ այս ժամանակահատվածում քննարկվում են Մեծ Պահքի կիրակիների խորհուրդները։

Новое дыхание в деятельности ЦХВП
С новым дыханием возобновил свою деятельность в Арцахской епархии Центр христианского воспитания и пропаганды. Он осуществляет различные и многочисленные мероприятия, направленные на то, чтобы приблизить армянских христиан к Богу. В рамках программ основное внимание уделяется детям и молодежи, обеспечивая их духовной пищей.
Открытие воскресных школ и возобновление деятельности молодежного союза дают широкие возможности для распространения слова Божия и укрепления нашей веры.
На встречах молодежного союза обсуждаются различные духовные и познавательные темы. Проводя параллели с церковным календарем, в этот период обсуждаются таинства воскресных дней Великого поста.