Գնահատանք և երախտիք Դադիվանքի սպասավորներին
Այսօր Արցախի թեմի և ԱՀ կառավարության կողմից գնահատանքի արժանացան արդեն մեկ տարի Դադիվանքի վանական համալիրում իրենց ծառայությունը բերող հոգևորականները։
Դադիվանքի հոգևոր սպասավորներին ընդունեց Արցախի թեմի առաջնորդ Տեր Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանը։ Սրբազան հայրը բարձր գնահատեց հոգևորականների նվիրյալ ծառայությունը դժվարին պայմաններում և իր խոսքում մասնավորաբար նշեց, որ Դադիվանքն այսօր դարձել է մեր կորսված հայրենիքը և նրա մնացորդացը իրար կապող մի փարոս, և այդ փարոսի աղոթքի լույսը վառ պահողը վանքի նվիրյալ եկեղեցականներն են։
Վրթանես եպս. Աբրահամյանը Դադիվանքի հոգևոր սպասավորներին հանձնեց օրհնության գրեր, այնուհետև տեղի ունեցավ պաշտոնական հանդիպում ԱՀ Պետնախարար Արտակ Բեգլարյանի հետ։ Պետնախարարը իր երախտագիտությունն ու խոնարհումը բերեց Դադիվանքում ծառայող հոգևորականներին, ովքեր հավատքի առաջնագծում կանգնած, հաղթահարելով թշնամու ներկայությամբ ստեղծված ծանր հոգեբանական դժվարություններն ու ֆիզիկական վտանգը, չեն թողնում, որ աղոթքը լռի մեր միայնակ մնացած վանքում։
Ա. Բեգլարյանը, սրբազանին ուղղված իր խոսքում, կարևորեց եկեղեցու դերն ու նշանակությունն այս օրերին Արցախի վերականգնմանն ուղղված աշխատանքների մեջ։ Նա Արցախի նախագահի և կառավարության անունից պետական պարգևներ հանձնեց հոգևորականներին մաղթելով նրանց ուժ և կորով հետագա ծառայության մեջ։

Высокая оценка и благодарность священнослужателям Дадиванка
Сегодня духовенство, которое уже год служит в монастыре Дадиванк удостоилось высокой оценки со стороны Арцахской епархии и правительства Республики Арцах.
Священнослужателей Дадиванка принял предстоятель Арцахской епархии епископ Вртанес Абрамян. Его Святейшество высоко оценил самоотверженное служение духовенства в трудных условиях. В своем выступлении он особо отметил, что сегодня Дадиванк стал нашей потерянной родиной, соединяющим ее остатки маяком, и преданное духовенство монастыря хранит свет молитвы этого маяка.
Епископ Вртанес Абрамян вручил духовенству Дадиванка грамоты благословения. Затем состоялась официальная встреча с государственным министром Арцахской Республики Артаком Бегларяном. Государственный министр выразил благодарность и почтение священнослужителям, служащим в Дадиванке, которые, стоя в передовой линии защиты веры, преодолевая тяжелые психологические трудности и физическую опасность, создаваемую в присутствии врага, не дают утихнуть молитве в нашем одиноком монастыре.
В своем обращении к епископу Артак Бегларян подчеркнул роль и значение церкви в работах, направленных на восстановление Арцаха. Он вручил священнослужителям государственные награды от имени президента и правительства Арцаха, пожелав им сил и энергии в дальнейшей службе.