Թեմակալ առաջնորդի հերթական հանդիպումը արցախահայության հետ
Այսօր` հունիսի 19-ին տեղի ունեցավ Արցախի թեմի առաջնորդ գերաշնորհ Տեր Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանի հերթական հանդիպումը արցախահայության հետ: Այսօրվա հանդիպումը կայացավ քաղաք Երևանի Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու ներքնասրահում:
Սրբազան հոր առաջնորդությամբ մեկնարկը տրվեց տերունական աղոթքով: Վրթանես Սրբազանն իր օրհնանքի և գոտեպնդման խոսքերը բերեց ներկաներին` հորդորելով լինել միասնական ու անկոտրում:
Հանդիպմանը ելույթ ունեցան նաև Արցախի թեմի թեմական խորհրդի ատենապետ տիար Լեռնիկ Հովհաննիսյանն ու Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի սոցիալական ծառայության գրասենյակի փոխտնօրեն տիկին Ազատուհի Սիմոնյանը:
Հանդիպման ավարտին ներկաները հնարավորություն ունեցան բարձրացնելու իրենց հուզող հարցերն ու այն բոլոր խնդիրները, որոնց առերեսվում է այսօր արցախահայությունը:

Regular Meeting of the Diocesan Primate with the People of Artsakh
On June 19, His Grace Bishop Vrtanes Abrahamyan, Primate of the Diocese of Artsakh, held another meeting with the people of Artsakh. This gathering took place in the basement hall of the Holy Trinity Church in Yerevan.
The meeting began with the Lord's Prayer under the spiritual guidance of His Grace. Bishop Vrtanes extended his blessings and words of encouragement, urging unity and resilience among the attendees.
Speeches were also delivered by Mr. Lernik Hovhannisyan, Chairman of the Diocesan Council of Artsakh, and Mrs. Azatui Simonyan, Deputy Director of the Social Services Office of the Mother See of Holy Etchmiadzin.
At the conclusion of the meeting, attendees had the opportunity to voice their concerns and discuss the pressing issues currently faced by the people of Artsakh.