ԱրՊՀ ռեկտորի շնորհավորական ուղերձը
ԱրՊՀ ռեկտոր Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է ՀԱԵ Արցախի թեմի առաջնորդ Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանին՝ ծննդյան 60-ամյա հոբելյանի առթիվ
Գերաշնորհ սրբազա´ն Հայր
Արցախի պետական համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի, ուսանողության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Ձեր ծննդյան 60-ամյա հոբելյանի առթիվ։
Հայոց պատմության ամենածանր ժամանակաշրջաններում միշտ էլ հոգևոր առաջնորդներն առանձնացել են իրենց ազգանպաստ, աստվածահաճո և ժողովրդին համախմբելու ու առաջնորդելու իրենց իմաստնությամբ ու անկոտրում կամքով։ Դարերից եկող այդ իմաստնության ու կամքի ուժի անկոտրում դրսևորումն այսօր տեսանելի է նաև Ձեր հոգևոր ծառայությամբ ու գործունեությամբ։
Մեծ է Ձեր առաքելության նշանակությունը ազգային և հոգևոր ճշմարիտ արժեքների պահպանման, ամրապնդման և տարածման գործում ոչ միայն Ակնառու են Ձեր ջանքերը՝ համայն աշխարհում Արցախը՝ որպես հայի սրբազան հայրենիք, գիտակցումի արմատավորման ու տարածման ուղղությամբ, քրիստոնեական արժեքներով սերունդներ դաստիարակելու, ժողովրդի մեջ պատերազմի կորուստներից հետո հավատքի զորությամբ ու առ Աստված աղոթքով ապագայի հանդեպ հույս ու հավատ սերմանելու ու ամրապնդելու գործում, Արցախը ապրեցնելու և հայեցի պահելու սուրբ առաքելության մեջ։
Մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, ուժ և կորով, աստվածահաճո ծառայություն և բարօրություն՝ ի նպաստ Ձեր առաքելության բարեբեր շարունակականության և մեր հայրենիքի հարատևության։

Поздравительное послание ректора АРГУ
Ректор АрГУ Армен Саргсян поздравил главу Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви епископа Вртанеса Абрамяна с юбилеем 60-летия
Ваше Преосвященство,
От имени профессорско-преподавательского состава и студентов Арцахского государственного университета, а также от своего имени лично сердечно поздравлем Вас с юбилеем 60-летия.
В самые трудные периоды армянской истории духовные лидеры всегда выделялись своей патриотической и богоугодной мудростью и несгибаемой волей к объединению и руководству народом. Нерушимое проявление этой вековой мудрости и силы воли видно сегодня в вашем усердном служении и деятельности.
Велика важность вашей миссии в сохранении,укреплении и распространении истинных национальных и духовных ценностей. Очевидны Ваши усилия в направлении укоренения и распространения во всем мире сознания, о том, что Арцах является священной родиной армян, а также Ваши усилия в священной миссии воспитания поколений христианскими ценностями, и силой веры и молитвы к Богу сеяния и укрепления надежды и веры народа в будущее, после потерь войны. Очевидны Ваши усилия, также, в возрождении Арцаха и сохранении его армянской идентичности.
Желаю Вам здоровья, силы и бодрости, богоугодного служения и благополучия во имя плодотворного продолжения Вашей миссии и долговечности нашей Родины.