ԱՀ նախագահի շնորհավորական ուղերձը
Նախագահ Հարությունյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Տ. Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 21-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Տ. Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանին՝ ծննդյան 60-ամյակի կապակցությամբ:
«Սրբազա՛ն հայր,
Թույլ տվեք Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի խորոց սրտի շնորհավորել Ձեզ պանծալի հոբելյանի՝ ծննդյան 60-ամյակի կապակցությամբ։
Ձեր ամբողջ կյանքն ու գործունեությունը Դուք նվիրաբերել եք մեկ նպատակի՝ հարազատ ժողովրդին ու հայոց եկեղեցուն անձնվիրաբար ծառայելուն։ Եվ այժմ էլ, չխնայելով ջանք ու եռանդ, Դուք շարունակում եք Ձեր հայրենանվեր ու աստվածահաճո գործը՝ սատար կանգնելով մեր հավատավոր ժողովրդին, սերմանելով սեր ու համերաշխություն, ամրապնդելով հույսն ու հավատը։
Սրբազա՛ն հայր,
Մեկ անգամ ևս ընդունեք խորին հարգանացս հավաստիքը և ջերմ շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքներն այս հիշարժան օրվա առթիվ։ Խաղաղություն, արևշատություն ու ամենայն բարիք Ձեզ։ Թող Աստծո աջը միշտ հովանի լինի Ձեզ, մեր եկեղեցուն և հայոց աշխարհին»։

Поздравительное послание президента Республики Арцах
Президент Арутюнян направил поздравительное послание епископу Вртанесу Абраамяну, главе Арцахской епархии Армянской Апостольской Святой Церкви .
21 марта Президент Республики Арцах Араик Арутюнян направил поздравительное послание главе Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви епископу Вртанесу Абраамяну по случаю его 60-летия.
"Ваше Преосвященство,
Позвольте мне от имени народа и власти Арцаха и от своего имени лично поздравить Вас со славным юбилеем 60-летия.
Всю свою жизнь и деятельность Вы посвятили одной цели – самоотверженному служению своему народу и Армянской Церкви. И сейчас, не жалея сил и энергии, Вы продолжаете свое патриотическое и богоугодное дело, поддерживая наш верный народ, сея любовь и мир, укрепляя надежду и веру.
Ваше Преосвященство,
Еще раз примите уверения в моем самом высоком уважении, теплые поздравления и наилучшие пожелания в этот памятный день. Мира, благополучия и всего самого наилучшего Вам. Пусть десница Божия всегда оберегает Вас, нашу Церковь и армянский мир».