ԱՀ նախագահի շնորհավորական ուղերձը
Նախագահ Հարությունյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Տ. Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 21-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Տ. Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանին՝ ծննդյան 60-ամյակի կապակցությամբ:
«Սրբազա՛ն հայր,
Թույլ տվեք Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի խորոց սրտի շնորհավորել Ձեզ պանծալի հոբելյանի՝ ծննդյան 60-ամյակի կապակցությամբ։
Ձեր ամբողջ կյանքն ու գործունեությունը Դուք նվիրաբերել եք մեկ նպատակի՝ հարազատ ժողովրդին ու հայոց եկեղեցուն անձնվիրաբար ծառայելուն։ Եվ այժմ էլ, չխնայելով ջանք ու եռանդ, Դուք շարունակում եք Ձեր հայրենանվեր ու աստվածահաճո գործը՝ սատար կանգնելով մեր հավատավոր ժողովրդին, սերմանելով սեր ու համերաշխություն, ամրապնդելով հույսն ու հավատը։
Սրբազա՛ն հայր,
Մեկ անգամ ևս ընդունեք խորին հարգանացս հավաստիքը և ջերմ շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքներն այս հիշարժան օրվա առթիվ։ Խաղաղություն, արևշատություն ու ամենայն բարիք Ձեզ։ Թող Աստծո աջը միշտ հովանի լինի Ձեզ, մեր եկեղեցուն և հայոց աշխարհին»։

Congratulation message from the president of the Republic of Artsakh
President Harutyunyan sent a congratulatory message to Bishop Vrtanes Abrahamyan, the Primate of the Artsakh diocese of the Armenian Apostolic Church
On March 21, Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan sent a congratulatory message to the Primate of the Artsakh diocese of the Armenian Apostolic Church, Bishop Vrtanes Abrahamyan on the occasion of his 60th birthday.
"Your Eminence,
Allow me, on behalf of the our people and authorities of Artsakh and on my own behalf, to congratulate you on the glorious 60th anniversary.
You have devoted your entire life and activity to one goal - selfless service to your people and the Armenian Church. And now, sparing no effort and energy, you continue your patriotic and charitable work, supporting our faithful people, sowing love and peace, strengthening hope and faith.
Your Eminence,
Once again, please accept the assurances of my highest consideration, warm congratulations and best wishes on this memorable day. Peace, prosperity and all the best to you. May the right hand of God always protect you, our Church and the Armenian world.”