2023 թվականի սեպտեմբերյան ողբերգական իրադարձությունների տարելից
Այսօր` 2023 թվականի սեպտեմբերյան ողբերգական իրադարձությունների տարելիցին, Արցախի Հանրապետության նախագահը, օրենսդիր, գործադիր և դատական իշխանությունների ներկայացուցիչները Արցախի թեմի նախկին հոգևորականների առաջնորդությամբ այցելեցին «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն` հարգանքի տուրք մատուցելու Արցախի համար նահատակված հայորդիների հիշատակին:
Նույն օրը Երևան քաղաքի Սուրբ Խաչ եկեղեցում կատարվել է հոգեհանգստյան կարգ՝ 2023 թվականի սեպտեմբերի 19-ին ադրբեջանական ռազմական ագրեսիայի հետևանքով նահատակված ու սեպտեմբերի 25-ին Ստեփանակերտ-Ասկերան ավտոճանապարհի նավթամթերքի պահեստում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհված մեր հայրենակիցների հոգիների խաղաղության համար:

Anniversary of the Tragic Events of September 2023
Today, on the anniversary of the tragic events of September 2023, the President of the Republic of Artsakh, along with representatives of the legislative, executive, and judicial branches, visited the Yerablur Military Pantheon. Accompanied by former clergy of the Diocese of Artsakh, they paid tribute to the memory of those who sacrificed their lives for Artsakh.
On the same day, a requiem service was held at the Holy Cross Church in Yerevan for the souls of those martyred during the Azerbaijani military aggression on September 19, 2023, and for the victims of the tragic explosion at the fuel depot on the Stepanakert-Askeran highway on September 25.